Välkommen till Arkitektkopia i Växjö

Vi hjälper stora och små företag att synas!

Beställ eller
begär offert

Välkommen som företagskund till Arkitektkopias tryckeri i Växjö. Vi är ett nytänkande serviceföretag inom tryck och grafisk produktion. Här gör vi allt från visitkort och fasadvepor till broschyrer och mässmontrar, vi tar din skiss till färdig produkt och förstår vikten av leveranssäkerhet och kvalitet.

Hitta hit

Adress
Ljungadalsgatan 2D
352 46 Växjö

Öppettider
Vardagar 08.00 – 17.00.
Helger och röda dagar har vi stängt.

Claes Nord, Sälj- och produktionsansvarig i Växjö

Claes Nord

Sälj- och produktionsansvarig
0470-34 71 84
0709-93 76 44
claes.nord@arkitektkopia.se

Peter Nilsson, Försäljning i Växjö

Peter Nilsson

Försäljning
0470-34 71 82
0709-93 76 42
peter.nilsson@arkitektkopia.se

Benny Gustafsson, Account Manager i Göteborg

Benny Gustafsson

Projektledning / Försäljning
0709- 93 75 67
benny.gustafsson@arkitektkopia.se

Daniel Borgensved i Växjö

Daniel Borensved

Projektledning / Försäljning / Produktion
0470-34 71 89
0709-93 76 49
daniel.borensved@arkitektkopia.se

Gun Carlsson, Digitaltryck och prepress i Växjö

Gun Carlsson

Digitaltryck / Prepess
0470-34 71 85
0709-93 76 45
gun.carlsson@arkitektkopia.se

Håkan Svensson, Expo / Ritning i Växjö

Håkan Svensson

Expo / Ritning
0470-34 71 83
0709-93 76 40
hakan.svensson@arkitektkopia.se

Christer Henrohn, Ritning / Original i Växjö

Christer Henrohn

Ritning / Original
0470-34 71 80
0709-93 76 46
christer.henrohn@arkitektkopia.se

Sebastian Denny - Växjö

Sebastian Denny

Digitaltryck / Efterbehandling
0470-34 71 80
sebastian.denny@arkitektkopia.se

Dennis Schill, Digitaltryck/Efterbehandling, tryckeri i Växjö

Dennis Schill

Digitaltryck / Efterbehandling
0470-34 71 80
dennis.schill@arkitektkopia.se

Vill du ha något annorlunda?

Vi har gedigen erfarenhet av kundunika lösningar och antar ständigt nya utmaningar. Kontakta oss så berättar vi mer.

Vi hittar en lösning