Välkommen till Arkitektkopia – ditt lokala tryckeri i Göteborg

Vi hjälper stora och små företag att synas!

Beställ eller
begär offert

Ditt lokala tryckeri med landets bredaste rikstäckning. Hos oss får du en helhetsleverantör som förstår vikten av kvalitet – från produktion till distribution. Arkitektkopia i Göteborg levererar omfattande tryckeritjänster och är specialiserade på helhetslösningar av expo-material.

Hitta hit

Adress
Amalia Jönssons Gata 7
421 31 Västra Frölunda

Öppettider

Vardagar 08.00 – 17.00.
Helger och röda dagar har vi stängt.

Avvikande öppettider under sommaren

Under veckorna 29 & 30, 15 juli-28 juli, är vår kundentré stängd.

Vi kommer inte ha möjlighet att ta emot några kunder över disk under denna period och jobb kommer inte att kunna hämtas eller lämnas in. Vi hänvisar till vår beställningstjänst om behov finns under dessa veckor. Produktion kommer att ske i Stockholm och skickas med post med ca 2-5 dagars leveranstid.

Lunchstängt under sommaren
Från den 24 juni till den 2 augusti är vår butik, reception och kundtjänst stängd mellan klockan 12:00-13:00

Ditt lokala tryckeri i Göteborg

I Göteborg hittar du Arkitektkopias mest omfattande produktion av expomaterial. På en yta av 5000 kvadratmeter hjälper vi mängder av kunder med helhetslösningar anpassade för butiker, kontor, mässor, byggprojekt och event.

Vassa på profilering och lagarbete

Vi arbetar tätt med Svenska Mässan i Göteborg och levererar löpande både stora som små monterlösningar. Vi har också gedigen erfarenhet av att profilera lokaler – bland annat flagship-butiker, restauranger, bilhallar, hela butikskedjor och kontor. Att ta fram lösningar som sticker ut är ett lagarbete. Tillsammans med dig som kund vill vi bolla idéer och utmana varandras tankegångar med målet att bli ännu bättre. Vi har bland annat samarbetat med Volvo Ocean Race, ett event och en kund som under seglingstävlingen 2018 hade ett delmål i Göteborg. Vi hjälpte dem inte bara med vepor, banderoller och skyltar etcetera utan bistod även med vår kompetens och kunskap kring nytänkande lösningar.

Tar hand om din kampanjhantering

Du kan med fördel göra som många av våra andra kunder – låta oss sköta hela kampanjhanteringen. Du sparar mängder av tid på att samla framställning av original, trycktjänster, distribution och lagring på ett ställe. Med smidiga tjänster som Web2Print kan du dessutom samla alla beställningar i ett och samma system.

Få inspiration i vårt showroom

När du samarbetar med oss kan du alltid vara säker på att få kvalitetssäkrade leveranser på utsatt tid. Kom gärna förbi på en kaffe och ta en tur i vårt showroom där du tillsammans med våra säljare kan få inspiration och diskutera lösningar. Vi visar dig även runt i produktionen. Välkommen till Arkitektkopia i Göteborg!

Kontaktpersoner

Leo Ma, Account Manager i Göteborg

Leo Ma

Account Manager
031-701 60 97
leo.ma@arkitektkopia.se

Henrik Fick, Account Manager i Göteborg

Henrik Fick

Account Manager
031-701 60 89
henrik.fick@arkitektkopia.se

Monica Ericsson, Account Manager i Göteborg

Monica Ericsson

Account Manager
031-701 60 34
monica.ericsson@arkitektkopia.se

Churt Sjögren, Account Manager i Göteborg

Churt Sjögren

Account Manager
0709-93 75 51
churt.sjogren@arkitektkopia.se

Kristian Baldursson, Account Manager i Göteborg

Kristian Baldursson

Account Manager
031-701 60 96
kristian.baldursson@arkitektkopia.se

Helena Kjeldsen, Account Manager i Göteborg

Helena Kjeldsen

Account Manager
031-701 60 45
helena.kjeldsen@arkitektkopia.se

Ingemar Alsenfors, Key Account Manager i Göteborg

Ingemar Alsenfors

Key Account Manager
0709-93 75 04
ingemar.alsenfors@arkitektkopia.se

Jonas Jarlöv, Key Account Manager i Göteborg

Jonas Jarlöv

Key Account Manager
0709-93 75 30
jonas.jarlov@arkitektkopia.se

Daniel Andersson, Key Account Manager i Göteborg

Daniel Andersson

Key Account Manager
0709-93 75 87
daniel.andersson@arkitektkopia.se

Martin Andersson, Key Account Manager i Göteborg

Martin Andersson

Key Account Manager
0709-93 75 61
martin.andersson@arkitektkopia.se

Robert Mattsson, Teknisk säljsupport i Göteborg

Robert Mattsson

Teknisk säljsupport
0709-93 75 72
robert.mattsson@arkitektkopia.se

Orsoylja Bajka, Säljsupport i Göteborg

Orsolya Bajka

Säljsupport
031-701 60 83
orsolya.bajka@arkitektkopia.se

Niklas Karlsson, Svenska Mässan i Göteborg

Niklas Karlsson

Svenska Mässan
031-701 60 74
niklas.karlsson@arkitektkopia.se

Mia Samuelsson, Svenska Mässan i Göteborg

Mia Samuelsson

Svenska Mässan
031-701 60 82
mia.samuelsson@arkitektkopia.se

Joakim Cederberg, Svenska Mässan i Göteborg

Joakim Cederberg

Svenska Mässan
0709-93 75 92
joakim.cederberg@arkitektkopia.se

Klaus Junkers, Försäljningschef Göteborg i Göteborg

Klaus Junkers

Försäljningschef Göteborg
0709-93 75 16
klaus.junkers@arkitektkopia.se

Vill du ha något annorlunda?

Vi har gedigen erfarenhet av kundunika lösningar och antar ständigt nya utmaningar. Kontakta oss så berättar vi mer.

Vi hittar en lösning
Reklam i storformat