Välkommen till Arkitektkopia i Stockholm

Vi hjälper stora och små företag att synas!

Beställ eller
begär offert

Ditt lokala tryckeri i Stockholm med landets bredaste rikstäckning. Hos oss får du en helhetsleverantör som förstår vikten av kvalitet – från produktion till distribution. Arkitektkopia i Stockholm levererar omfattande tryckeritjänster och kan även hjälpa till med bland annat 3D-print samt lager- och logistiklösningar.

Hitta hit

Besöksadress
Johannesfredsvägen 15
168 69 Bromma
Längst in till vänster på gården.

Postadress
Box 11093
161 11 Bromma

Godsmottagningen
Voltavägen 7
168 69 Bromma

Öppettider
Vardagar 08.00 – 17.00.
Helger och röda dagar har vi stängt.

Ditt lokala tryckeri i Stockholm

I Stockholm hittar du Arkitektkopias huvudkontor samt basen för Byggnet. Här huserar också vår omtyckta kundtjänst. Men det spelar givetvis ingen roll vilket av Arkitektkopias lokalkontor du kontaktar när du är i behov av ett tryckeri. Vi tar alltid hand om dina beställningar och distribuerar dem sedan till dig – oavsett var i landet du befinner dig.

3D-print samt lager- och logistik

Arkitektkopia ligger i framkant när det gäller 3D-print och det är i Stockholm du hittar de mer avancerade skrivarna. Modellerna och prototyperna som tas fram levereras sedan till kunder runt om i hela landet. Det är också i Stockholm som du hittar vårt största lager.

Här hjälper vi dig med grundläggande lager- och logistiklösningar samt fullskalig mässlogistik vilket gör oss till en given 3PL-partner. Vi fixar även mer anpassade lösningar som att exempelvis montera och distribuera leksakshelikoptrar. Inget uppdrag är för litet, ingen utmaning för stor.

Ritningar till Friends Arena och Förbifart Stockholm

Arkitektkopias mest omfattande digitaltrycksproduktion finns i Stockholm. Förutom de hundratusentals visitkort, direktreklam-utskick och årsredovisningar som årligen passerar våra tryckpressar så har vi även stor ritningsproduktion.

Arkitektkopia har levererat ritningar sedan 50-talet och varit delaktiga i några av Stockholms mest kända byggprojekt de senaste åren; Friends Arena, Mall of Scandinavia och Förbifart Stockholm. Vi är även grafisk helhetsleverantör till Swedavia – ägaren av landets tio största flygplatser. Till dem trycker vi bland annat porträtten till ”Welcome to my hometown” – en serie bilder på kända ansikten som finns monterade i ankomsthallarna.

Välkommen till Arkitektkopia i Stockholm!

Kontaktpersoner

Marie Melin

Säljsupport
08-50 60 70 72
marie.melin@arkitektkopia.se

Carina Gustavsson, säljsupport i Stockholm

Carina Gustavsson

Säljsupport
08-50 60 70 89
carina.gustavsson@arkitektkopia.se

David Lewis, kundsupport

David Lewis

Säljsupport
08-50 60 72 16
david.lewis@arkitektkopia.se

Peter Eisenschmidat, Account Manager

Peter Eisenschmidt

Account Manager
08-50 60 70 71
peter.eisenschmidt@arkitektkopia.se

Ajsel Geralf, Account Manager i Stockholm

Ajsel Geralf

Account Manager
08-50 60 70 81
ajsel.geralf@arkitektkopia.se

Magnus Åkerström, Account Manager i Stockholm

Magnus Åkerström

Account Manager
08-50 60 73 16
magnus.akerstrom@arkitektkopia.se

Eva Karlsson, Account Manager i Stockholm

Eva Karlsson

Account Manager
08-50 60 73 19
eva.karlsson@arkitektkopia.se

Carina Andersson, Account Manager i Stockholm

Carina Andersson

Account Manager
08-50 60 73 08
carina.andersson@arkitektkopia.se

Helena Ilmander, Account Manager i Stockholm

Helena Ilmander

Account Manager
08-50 60 70 76
helena.ilmander@arkitektkopia.se

Britt Dahlén, Account Manager i Stockholm

Britt Dahlén

Account Manager
08-50 60 70 74
britt.dahlen@arkitektkopia.se

Michaela Hanssen, Account Manager i Stockholm

Michaela Hanssen

Account Manager
08-50 60 73 06
michaela.hanssen@arkitektkopia.se

Camilla Strandell, Account Manager Lager & Logistik i Stockholm

Camilla Strandell

Account Manager Lager & Logistik
08-50 60 73 14
camilla.strandell@arkitektkopia.se

Jonas Gustavsson, Account Manager Lager & Logistik i Stockholm

Jonas Gustavsson

Account Manager Lager & Logistik
08-50 60 73 13
jonas.gustavsson@arkitektkopia.se

Staffan Ring, Säljare Stockholm

Staffan Ring

Säljare
070-993 71 42
staffan.ring@arkitektkopia.se

Martin Hansell, Account Manager

Martin Hansell

Säljare
070-993 70 28
martin.hansell@arkitektkopia.se

Tommy Vik, Key Account Manager i Stockholm

Tommy Vik

Key Account Manager
0709-93 71 22
tommy.vik@arkitektkopia.se

Mats Carlsson Sevelin, Key Account Manager i Stockholm

Mats Carlsson Sevelin

Key Account Manager
0709-93 70 27
mats.sevelin@arkitektkopia.se

Ola Salmela, Public Bid Manager i Stockholm

Ola Salmela

Public Bid Manager
0709-93 70 26
ola.salmela@arkitektkopia.se

Birgitta Jäghammar, Key Account Manager i Stockholm

Birgitta Jäghammar

Key Account Manager
0709-93 70 36
birgitta.jaghammar@arkitektkopia.se

Camilla Eivhammar, Key Account Manager i Stockholm

Camilla Eivhammar

Key Account Manager
0709-93 73 07
camilla.eivhammar@arkitektkopia.se

Anders Geralf, Försäljningschef i Stockholm

Anders Geralf

Försäljningschef Stockholm
0709-93 73 03
anders.geralf@arkitektkopia.se

Jan Rockström, Kundsupportchef i Stockholm

Jan Rockström

Kundsupportchef
08-50 60 70 82
jan.rockstrom@arkitektkopia.se

Vill du ha något annorlunda?

Vi har gedigen erfarenhet av kundunika lösningar och antar ständigt nya utmaningar. Kontakta oss så berättar vi mer.

Vi hittar en lösning