Välkommen till Arkitektkopia – ditt lokala tryckeri i Stockholm

Vi hjälper stora och små företag att synas!

Beställ eller
begär offert

Ditt lokala tryckeri i Stockholm med landets bredaste rikstäckning. Hos oss får du en helhetsleverantör som förstår vikten av kvalitet – från produktion till distribution. Arkitektkopia i Stockholm levererar omfattande tryckeritjänster och kan även hjälpa till med bland annat 3D-print samt lager- och logistiklösningar.

Hitta hit

Besöksadress
Johannesfredsvägen 15
168 69 Bromma
Längst in till vänster på gården.

Postadress
Box 11093
161 11 Bromma

Godsmottagningen
Voltavägen 7
168 69 Bromma

Öppettider
Vardagar 08.00 – 17.00.
Helger och röda dagar har vi stängt.

Ditt lokala tryckeri i Stockholm

I Stockholm hittar du Arkitektkopias huvudkontor samt basen för Byggnet. Här huserar också vår omtyckta kundtjänst. Men det spelar givetvis ingen roll vilket av Arkitektkopias lokalkontor du kontaktar när du är i behov av ett tryckeri. Vi tar alltid hand om dina beställningar och distribuerar dem sedan till dig – oavsett var i landet du befinner dig.

3D-print samt lager- och logistik

Arkitektkopia ligger i framkant när det gäller 3D-print och det är i Stockholm du hittar de mer avancerade skrivarna. Modellerna och prototyperna som tas fram levereras sedan till kunder runt om i hela landet. Det är också i Stockholm som du hittar vårt största lager. Här hjälper vi dig med grundläggande lager- och logistiklösningar samt fullskalig mässlogistik vilket gör oss till en given 3PL-partner. Vi fixar även mer anpassade lösningar som att exempelvis montera och distribuera leksakshelikoptrar. Inget uppdrag är för litet, ingen utmaning för stor.

Ritningar till Friends Arena och Förbifart Stockholm

Arkitektkopias mest omfattande digitaltrycksproduktion finns i Stockholm. Förutom de hundratusentals visitkort, direktreklam-utskick och årsredovisningar som årligen passerar våra tryckpressar så har vi även stor ritningsproduktion. Arkitektkopia har levererat ritningar sedan 50-talet och varit delaktiga i några av Stockholms mest kända byggprojekt de senaste åren; Friends Arena, Mall of Scandinavia och Förbifart Stockholm. Vi är även grafisk helhetsleverantör till Swedavia – ägaren av landets tio största flygplatser. Till dem trycker vi bland annat porträtten till ”Welcome to my hometown” – en serie bilder på kända ansikten som finns monterade i ankomsthallarna. Välkommen till Arkitektkopia i Stockholm!

Kontaktpersoner

Carina Gustavsson, säljsupport i Stockholm

Carina Gustavsson

Innesälj
08-50 60 70 89
carina.gustavsson@arkitektkopia.se

Carina Andersson, Account Manager i Stockholm

Carina Andersson

Innesälj
08-50 60 73 08
carina.andersson@arkitektkopia.se

Ajsel Geralf, Account Manager i Stockholm

Ajsel Geralf

Innesälj
08-50 60 70 81
ajsel.geralf@arkitektkopia.se

Peter Eisenschmidat, Account Manager

Peter Eisenschmidt

Innesälj
08-50 60 70 71
peter.eisenschmidt@arkitektkopia.se

Britt Dahlén, Account Manager i Stockholm

Britt Dahlén

Innesälj
08-50 60 70 74
britt.dahlen@arkitektkopia.se

Helena Ilmander, Account Manager i Stockholm

Helena Ilmander

Innesälj
08-50 60 70 76
helena.ilmander@arkitektkopia.se

Jonas Gustavsson, Account Manager Lager & Logistik i Stockholm

Jonas Gustavsson

Account Manager Lager & Logistik
08-50 60 73 13
jonas.gustavsson@arkitektkopia.se

Staffan Ring, Säljare Stockholm

Staffan Ring

Utesälj
0709-93 71 42
staffan.ring@arkitektkopia.se

Tommy Vik, Key Account Manager i Stockholm

Tommy Vik

Utesälj
0709-93 71 22
tommy.vik@arkitektkopia.se

Mats Carlsson, Key Account Manager i Stockholm

Mats Carlsson

Utesälj
0709-93 70 27
mats.carlsson@arkitektkopia.se

Ola Salmela, Public Bid Manager i Stockholm

Ola Salmela

Public Bid Manager
0709-93 70 26
ola.salmela@arkitektkopia.se

Birgitta Jäghammar, Key Account Manager i Stockholm

Birgitta Jäghammar

Utesälj
0709-93 70 36
birgitta.jaghammar@arkitektkopia.se

Alexander Portnoff - Utesäljschef Arkitektkopia

Alexander Portnoff

Chef Utesälj
0709-93 70 15
alexander.portnoff@arkitektkopia.se

Vill du ha något annorlunda?

Vi har gedigen erfarenhet av kundunika lösningar och antar ständigt nya utmaningar. Kontakta oss så berättar vi mer.

Vi hittar en lösning
Reklam i storformat